חלומות מתוקים ראיון עם מייסדת המותג | Ndoto

תכירו את מעצבת המותג מיכל תדהר, בת 36 (תכף 37), אמא לאריאל בת 6,  ינאי בן חצי שנה, טוטו הכלב בן ה-5, ונשואה לרון, אנחנו גרים בגבעתיים, ואני מכורה קשות לחיים העירוניים שלנו .

אני אפתיע אתכם ואספר שאני לא בוגרת שנקר, ואני לא מעצבת,ויש לי תואר במדעי המדינה, ולפני הקמת העסק הייתי מפיקת אירועים עסקיים במשך שנים, בחברה גדולה.

הרבה מאוד זמן ידעתי עמוק בפנים שהעצמאות קוראת לי, הקמת עסק היה משהו שחשקתי בו הרבה לפני שידעתי איזה עסק זה יהיה. ואני גם תמיד אומרת שגם היום, העסק שלי יכל להיות עוד המון סוגי עסקים ועדיין הייתי אוהבת אותו ומסורה לו באותה מידה.

אני בחורה של אקשן והרבה דרמה, אש ולהבות יש שיגידו, אני חושבת מהר, לא טובה בלדחות סיפוקים, ולצד זה מאוד מחוברת לעולמות עיצוביים ולדברים יפים, אני כל הזמן מתעדכנת בטרנדיים עולמים במגוון נושאי עיצוב.

מהו הרעיון מאחורי המותג?

הרעיון מאחורי המותג NDOTO, שנולד לפני קצת פחות מ-5 שנים, הגיע בעיקר מהבנה של מחסור בשוק. לפני חמש שנים, לא היו הרבה מאוד אופציות של טקסטיל מעוצב לתינוקות וילדים, ובמיוחד לא מבדים באיכויות שלנו, של 100% כותנה סרוקה-טריקו. מה שכן היה בנמצא היה תמיד מאוד ילדותי, צבעוני, ובדיוק כל מה שהוא ההפך הגמור מהסגנון שלנו. הסגנון שלנו מתחילת הדרך דיבר על: עדינות, רוך, צבעים מודרניים, איורים שנעשים ביד ואז מודפסים על גבי הבדים שלנו, עיצוב שמתאים גם לילדים וגם להורים, כזה שמשנה את פני עיצוב החדר, ומרגיע את הילדים לפני השינה. תוך שימת דגש רב על איכות המוצרים: עמידות בכביסות, נעימות הבדים, או כמו שאומרים הלקוחות שלנו: "ממכרים". מתחילת הדרך הקפדנו להיות עדכניים, להוביל טרנדים, ותמיד להיות מקוריים, המותג התחיל מתוך מוצרי המצעים למיטת התינוק, ומשם התפתח לעולם שלם של מוצרי טקסטיל לתינוקות, ילדים והיום אפילו מבוגרים.

מי בחר את השם ולמה? 

המילה NDOTO משמעותה "חלומות" בשפה הסווהילית (שפה אפריקאית). פשוט חיפשתי שמות שאני מתחברת אליהם, אהבתי את המשמעות של חלומות עם המותג, ואז בחנתי המון שפות עד שהחלטתי על השפה והשם הזה, פשוט "נדבק" לי.

מה הייחודיות שלו ממותגים דומים אחרים ?

NDOTO, היא שילוב ייחודי של עיצוב, איכות, וחשיבה יצירתית.

העיצובים, עדינים ומאוירים ביד, בצבעים ובשפה שמדברת אל הילדים אבל גם משתלבת עם טעמם של ההורים ועיצוב הבית. השפה הגרפית עדינה, מרגיעה ומתאימה לשעות השינה.

איכות הבדים היא ייחודית, הרכות, המגע, והעובדה שהם נשארים כך גם אחרי המון המון כביסות.

האריזה והנראות הכללית, גם הם ייחודים. המוצרים מגיעים ארוזים באריזות קרטון או שקי בד עם גלויות תואמות. כי קבלת המוצר הביתה גם הוא לא פחות חשוב…

המחיר שלכם כמו של מותג יקר ?

המחירים שלנו לא זולים, בהתאם לכך שהיצור שלנו הוא ישראלי, הבדים שלנו מאוד איכותיים, ועמידים. ההדפסים ידידותיים לסביבה ולילדים. הכל נעשה ונתפר בסטנדרטים הכי גבוהים של מותג פרמיום, העיצובים מקוריים.

מי קהל היעד שרוכש מכם ?

הקהל מאוד מגוון, אימהות מודעות עיצובית שחשוב להם שהנראות של הדברים בחדר הילדים תהיה רגועה והרמונית. סבתות, חברות, אמהות לעתיד, קהל שמעריך איכות ועיצוב ישראלי מכל הארץ (וגם חו"ל).

מי מעצב ?

העסק שלי מורכב בעיקר משל נשים חזקות, יצירתיות ומוכשרות כמו שדות, כל אחת בתחומה. וכולנו ביחד בונות את העיצובים. היד שמאחורי כל האיורים והעיצוב הגרפי של המותג היא מאי נאוס דוידוביץ', הרעיונות מגיעים מני, מנה, ומעוד נשים מסביבי.

מה מקור ההשראה שלך ? 

מקור השראה שלי הוא למעשה יכול להיות הכל, הוא בלתי נגמר. זה יכול לבוא בחלום, בטיול, בשיטוט ברשתות החברתיות השונות, יכול לבוא מביגוד, מהטבע, או מאנשים שמסביבי. כל פעם שצץ במוחי רעיון כלשהו, אני מקפידה לכתוב אותו. יש לי מש מחברת רעיונות שאחר כך בזמן הנכון אני שולפת אותה.

מהם חומרי הגלם בהם את משתמשת?

90% מחומרי הגלם זה בדים, 100% כותנה, סרוקה ואיכותית, טריקו, שמיוצרת בשבילי .

האם יש איזה טכניקה מיוחדת שאת משתמשת בה?

האיורים שלנו תמיד מתחילים ביד, ומשם עוברים בטכניקה מיוחדת להדפס שמודפס ישירות על הבד.

האם את מרגישה מאוימת מהתחרותיות בתחום עיצוב טקסטיל לילדים ?

לא, אני מספקת ללקוחות שלי ערך מוסף ייחודי שבגלו הם נשארים לקוחות קבועים וחוזרים, ובגללו ממשיכים לבוא לקוחות חדשים כל הזמן. השפה והייחוד של המותג, בשילוב עם האיכות, והשרירותיות והעובדה שאנחנו כל הזמן מקפידים לחדש ולהתחדש ביחד עם הטרנדים העולמים.

האם המותג נמכר גם בחו״ל ?

כן, יש לנו חנות אטסי שמוכרת בכל העולם, אתר שמוער לחול, השתפנו במס' תערוכות נחשבות בעולם (לחנויות), ואנו משוקים גם לחנויות בעולם במדינות כמו: אוסטרליה, איטליה, ועוד..

מהו שיתוף הפעולה אופטימלי עבור העסק שלך?

שיתוף פעולה שכולם מרוויחים ממנו, הוא השיתוף פעולה הכי נכון, שיתוף פעולה עם מותגים נוספים חזקים למשל, עם יצרנים שמתמחים במוצרים מסוגים אחרים וכדומה.

איך היית רוצה לראות את העסק שלך בעתיד?

היתי רוצה לראות את העסק שלי מתרחב וגדל על פני העולם, מוכר בארצות רבות תוך שהוא מקפיד להתחדש כל הזמן, מתרחב למוצרים נוספים מלבד מוצרי טקסטיל כך שהשפה העיצובית של החדר כולו בכל תהיה שפה שהמותג שלנו בונה.

המעצב/ת האהוב/ה עליך?

ואו זו שאלה מאוד קשה מבחינתי, אני מעריכה ואוהבת כל כך הרבה מעצבים מכל כך הרבה תחומים שונים. אני מאוד מאוד מעריכה את המותג ferm livimg. מותג מוקפד, מעוצב, שלא מפסיק להתעדכן וחולש על פני עולמות עיצובים רבים.

טיפ ליזם צעיר

יש לי המון J אבל בעיקר, להבין שאין קסמים, ואין דברים שקורים מעצמם. שמוצר טוב זה ממש לא מספיק כדי להקים עסק מצליח, שדרושה המון המון התמדה, עיקשות, יצירתיות, אורך רוח ואמונה בדרך. שיוק,שיוק ושוב שיווק- זה המפתח להצלחה. כמובן בתנאי שעומד מאחוריך מוצר ושירות טוב.

בעוד 5 שנים …. 

בעוד 5 שנים, יהיה לי ילד מס' 3. יהיו לי כבר 5 עובדים בעסק, אנו נהיה עסק גלובלי, קולקציה חדשה פעם בשנה.

​ מהו המוצר הראשון שעיצבת /יצרת אשמח לצירוף תמונה ומהיכן הייתה ההשראה ?​

המוצרים הראשונים שעיצבתי היו סט מצעים לתינוקות. היה אז המון מגבלות טכניות שהיום כבר שונות. ההשראה הייתה מטרנדים עולמים, שפה עיצובית שהתחברתי אליה אז, והמון המון ניסיונות לעצב משהו אחר מה שהיה קים בשוק. היום אני כבר הרבה הרבה פחות מתחברת לעיצוב הראשוני הזה, אבל תמיד חייבים לזכור מאיפה התחלנו ולאן אנחנו הולכים. והדרך היא מקור גאווה עבורי.

  •   בין ה-18-30 במרס 2018 מתקיימת  חנות פופ אפ בשינקין 39 בתל אביב למשך שבועיים עד ערב החג ביחד עם המותג הורס דרא, כל הפרטים והמבצעים כאן: https://www.facebook.com/events/359725794505294/
  • אתר : www.ndoto.co.il
  • סטודיו בתיאום מראש בגבעתיים – טלפון: 0733744141
  •  אינסטגרם: @ndototextile

 

michalportman
michalportman

Founder and Art Director

My name is Michal Portman. I am 30 years old living in Holon, right outside of Tel Aviv. I love, live & breath fashion from childhood. I was born in Kiev, Ukraine to a fashionable mamma which started it all! Growing up I adored “Sex in the city” (am nicknamed Michal Bradshaw because I remind my friends of Carrie in my fashion taste and personality) just for the sake of fashion – that was the real story… my inspiration! Then I realized there’s no other way but starting my own blog – Matryoshka – where I started writing about fashion and lifestyle for women who love life and themselves. Matryoshka? That’s the famous Russian doll – each doll represents a different aspect of my personality and fashion sense. My blog is about new fashion trends, combining pieces from the flea market and brand names, self-nurturing and the good life… Due to my blog and its contents, I receive many invitations to launch parties and try not to miss any! On top of that, I have a degree in behavioral science, majoring in human resource management which definitely helped me in personal communication with others. All of the above are just the basis of my willingness to fit in to the fashion scene but most importantly is my love of fashion, the way I express it and the collaboration with people who put it all together in a magical way.