Dyson| לא מתפשרים על בריאות השיער

Dyson מציגה לראשונה בישראל את מעבדת הפיתוח של הסופרסוניק וחושפת נתונים מסקר טיפוח השיער קיץ 2018:

הידעתם?

טיפוח השיער מעסיק נשים בכל העולם

נשים ישראליות משקיעות בממוצע כ-20 דקות ביום בעיצוב השיער.

  • חברת Dyson הציגה לראשונה בישראל חלקים ממעבדת מחקר השיער שהגיעו מאנגליה והיו בשימוש כשפיתחו את מייבש השיער ה-supersonic
  • מנהל חטיבת הטיפוח ב-Dyson, ישי הלמות, הדגים מהו ההבדל בין שערה פגומה לשערה בריאה באמצעות מים, גמישות ואלסטיות
  • בסקר טיפוח השיער קיץ 2018 נמצא כי מראה שיער חלק הוא הסגנון הנחשק בקרב הישראליות: 41% אמרו שהן שואפות להשיג מראה חלק טבעי ללא מאמץ
  • עוד נמצא בסקר כי הישראליות חופפות שערן 3.5 פעמים בשבוע בממוצע וכי תדירות החפיפות יורדת עם הגיל

שנה אחרי השקת הסופרסוניק בישראל ולרגל הקיץ, חברת Dyson הציגה לראשונה בישראל את מעבדת השיער בה פותח מייבש השיער dyson supersonic – מייבש השיער המהפכני המגן על השיער מפני ייבוש יתר ואינו פוגע בקראטין הטבעי של השיער. ל-supersonic בקרת חום חכמה המווסתת את הטמפרטורה היוצאת ממייבש השיער ומנטרת אותה 20 פעמים בשנייה ומוודאת כי הטמפרטורה לא תעלה על 150 מעלות. בטמפרטורה של מעל ל-150 מעלות, השיער נשרף והנזק שנגרם לו הוא כמעט בלתי הפיך, בוודאי אם השימוש במוצרים מסוג זה הוא באופן תכוף.

המהפכה טמונה במנוע הדיגיטלי הזעיר של ה-supersonic. הודות למנוע הקטן, הצליחו מהנדסי החברה למקם אותו בידית המוצר, מה שמקל על האחיזה והאיזון ולהקטנה משמעותית של גודל מייבש השיער ומשקלו. מנוע ה- V9 מסתובב כ-110 אלף פעמים בדקה, ובזכות טכנולוגיית ™Air Multiplier, הוא מסוגל לשאוב כ-13 ליטר אוויר בשנייה ולהוציא כ-40 ליטר אוויר במהירות גבוהה. נתון זה מאפשר לייבש את השיער במהירות ובמינימום נזק. המנוע כולל 13 להבים שפועלים בתדר שקט במיוחד, ולכן הוא פחות רועש ממייבשי שיער אחרים.

את האירוע פתח ליאור ראובן, סמנכ"ל טכנולוגיות בחברת Dyson שסיפר על החדרת המוצר לרשת סופר-פארם וזאת בנוסף לרשת אפריל, שם נמכר ה-supersonic  בשנה האחרונה. כמו כן הוסיף כי ללקוחות הישראליות יינתן שירות ייחודי במסגרתו האחריות על המוצר תורחב ותינתן בבית הלקוחה במשך שנתיים.

המהנדס ומעצב המוצר הישראלי, ישי הלמות, המנהל את חטיבת הטיפוח ב- Dysonהעולמית, הגיע לישראל במיוחד לאירוע בריאות השיער כשהוא מלווה בשני מהנדסים בכירים נוספים. בין חלקי המעבדה המעניינים הוצגו חמישה מתקנים שהדגימו את שלבי המחקר של השערה ואת הפיתוח הטכנולוגי של Dyson.

העמדה הראשונה הייתה מבחן המים, ובה הציג הלמות קווצת שיער שחולקה לשתיים. חלק אחד של קווצת השיער יובש עם מייבש שיער ללא בקרת חום מבוקרת והחלק השני יובש עם ה-supersonic. העמדה הציגה את ההבדל בין שערה פגומה ושערה בריאה במפגש עם מים. בקווצת השיער הפגומה, המים נספגו במהירות לתוך השערה, מכיוון שהציפוי של השערה פגום ואין מה שמגן עליה. זאת לעומת, קווצת השיער הבריאה, שבה שכבת הקראטין הגנה על השערה ולכן המים זרמו על גביה ולא נספגו לתוכה.

העמדה השנייה הציגה שני סוגי תלתלים שנלקחו מאותה קווצת שיער, גם כאן, תלתל אחד יובש עם ה- supersonic והשני עם מייבש שיער שאין לו בקרת חום מבוקרת. הלמות הראה כיצד תלתל שטופל ב- supersonicנשאר אלסטי וקפיצי כשמרטיבים אותו במים לעומת התלתל השני שהיה חסר גמישות במפגש עם מים.

העמדה השלישית כללה את מבחן החוזק בה מכשיר אלקטרוני מתח שערות על מנת לבחון את האלסטיות של השערה ולראות מהי נקודת השבירה של שערות פגומות ביחס לשערות בריאות. כאן ניתן היה לראות כי בעת מתיחת שיער פגום, השיער נקרע תוך מספר שניות לעומת שיער בריא שנמתח עד פי 4 מהשיער הפגום.

בעמדה הרביעית, באמצעות מיקרוסקופ מיוחד, הוצגו שערות בריאות ופגומות בהגדלה של פי 1000. העמדה הציגה את המרקם החלק והברור של השערה הבריאה שטופלה באמצעות ה- supersonic לעומת המרקם של שערה פגומה שהוא מנוקד ולא חלק.

בעמדה החמישית הוצג מייבש השיער בפעולה כשהוא מחובר לזרוע רובוטית המדמה את פעולת הייבוש של המשתמשת. המכשיר הופעל על קווצת שיער ארוכה באורך של 40 ס"מ. לפני הפעלת המכשיר השיער נטבל במים, ובדקת עבודה של מייבש השיער, קווצת השיער יובשה לחלוטין. בזמן פעולת הייבוש, הוצגה הטמפרטורה של המכשיר וניתן היה לראות כי השיער לא עובר את טמפרטורת המאה מעלות, שהיא טמפרטורת האידוי של המים. בתום דקת העבודה נותרה קווצת השיער יבשה וחלקה לגמרי.

לאחר ההדגמות, סיפר מעצב השיער רואי דניאל על התנסותו עם ה- supersonic בשנה האחרונה ועל אפשרויות העיצוב המגוונות בעזרת המוצר.

 נמצא בסקר כי הישראליות נוהגות לחפוף את שיערן כ-3.5 פעמים בשבוע בממוצע, אך תדירות החפיפות יורדת ככל שעולה הגיל. על פי ממצאי הסקר, נשים בעלות שיער עבה או תלתלים נוהגות לחפוף פחות מאשר נשים בעלות שיער חלק.

74% מהישראליות מקפידות לייבש ולעצב את שיערן לאחר חפיפה. מבין המכשירים לעיצוב השיער מייבש השיער נמצא כמכשיר המועדף על הישראליות (אחריו מחליק ומסלסל שיער). 23% מישראליות המשתמשות במייבש שיער עושות זאת באופן קבוע על בסיס יום יומי, 45% מהן משתמשות בו בין פעמיים לארבע פעמים בשבוע ו-34% פעם בשבוע או פחות. 69% מנשות ישראל לא מוותרות על הפינוק ומעת לעת מעצבות את שערן במספרה.

נשים המשתמשות במייבש שיער נוטות להשתמש יותר גם בתכשירי טיפוח לעומת נשים שאינן משתמשות במייבש שיער כלל. גם נשים בעלות שיער חלק ושיער שאינו פגום משתמשות פחות במוצרי טיפוח לשיער.

על אף עונת הקיץ הקשה לשיער הנמשכת חודשים ארוכים ולמרות שגרת הטיפוח המחייבת, 48% מנשות ישראל מטפחות שיער ארוך. 41% מעדיפות שיער באורך בינוני ו-11% בלבד מעדיפות לטפח שיער קצר או אפילו קצר מאד.

מראה שיער חלק הוא הסגנון המועדף על הישראליות (41%) שמחציתן שואפות להשיג מראה חלק טבעי ללא מאמץ. 47% חושקות בשיער מבריק ו-35% שואפות לטפח שיער רך. תכונות השיער שלישראליות הכי קשה להשיג הן ברק ונפח.

 

 ליאור ראובן, סמנכ"ל טכנולוגיות בחברת Dyson אומר כי "הצרכניות הישראליות יודעות להעריך מותגים טובים וטכנולוגיה מתקדמת, ואינו מתפשר על איכות. שנה מאז השקת הסופרסוניק בישראל, אנו רואים שהסופרסוניק התקבל בברכה בקרב הצרכנים והפך בתוך שנה למוצר המבוקש ביותר בקרב נשות ישראל שמבינות את היתרונות שיש במוצר איכותי ששומר על שיערן".

 קרדיט תמונות: שאולי לנדנר 

 

 

michalportman
michalportman

Founder and Art Director

My name is Michal Portman. I am 30 years old living in Holon, right outside of Tel Aviv. I love, live & breath fashion from childhood. I was born in Kiev, Ukraine to a fashionable mamma which started it all! Growing up I adored “Sex in the city” (am nicknamed Michal Bradshaw because I remind my friends of Carrie in my fashion taste and personality) just for the sake of fashion – that was the real story… my inspiration! Then I realized there’s no other way but starting my own blog – Matryoshka – where I started writing about fashion and lifestyle for women who love life and themselves. Matryoshka? That’s the famous Russian doll – each doll represents a different aspect of my personality and fashion sense. My blog is about new fashion trends, combining pieces from the flea market and brand names, self-nurturing and the good life… Due to my blog and its contents, I receive many invitations to launch parties and try not to miss any! On top of that, I have a degree in behavioral science, majoring in human resource management which definitely helped me in personal communication with others. All of the above are just the basis of my willingness to fit in to the fashion scene but most importantly is my love of fashion, the way I express it and the collaboration with people who put it all together in a magical way.