ציון יום השואה – במופע מחול! מענין ביותר…

כשמזכירים וחושבים על פעילויות ליום השואה, תמיד חושבים על טקס רציני, שירים עצובים ובתור אמא, חשוב לי לציין את היום הזה בחוויה. חוויה שהילדים יוכלו לעכל. שנה שעברה היינו בהצגה "הנקה ופיט" בתיאטרון המדיטק בחולון. השנה, נחשפתי למופע ריקוד מענין מאוד שמתאים לבני נוער ומבוגרים:

"כשאגדל להיות קטן"

מופע מחול מקורי בהשראת יאנוש קורצ'אק

כוריאוגרפיה וניהול אמנותי: תמרה מיאלניק (בת לניצולי שואה)

יום ג', 25/4/2017, בשעה 20:30, מרכז סוזן דלל, תל אביב

פרטי המופע:

להקת תיאטרון מחול ירושלים מגיעה לתל אביב, במיוחד לציון יום השואה, עם מופע המחול המקורי בהשראת יאנוש קורצ'אק "כשאגדל להיות קטן".  המופע אותו יצרה הכוריאוגרפית והמנהלת האמנותית תמרה מיאלניק, שואב את השראתו מתוך כתביו של יאנוש קורצ'אק – פרקים מיומנו, וקטעים מתוך סיפוריו: "הרשל'ה והרב המשוגע" ו"אסתריקה".  המופע משלב בין אמנות המחול, התיאטרון ווידאו ארט ומספר את סיפורו של קורצ'אק החל ממלחמת העולם הראשונה ועד למותו לצד תלמידיו.

תמרה מיאלניק, יוצרת המופע משתפת בהתרגשות: " העלאת המופע לציון יום השואה בישראל מעניקה לי כבת לניצולי שואה משמעות חזקה ומרגשת מאד.  במופע ישנו חיבור בין שני עולמות אשר קרובים לליבי ואותם אני חוקרת כבר למעלה מ-40 שנה: הזהות היהודית אשר נשענת על התרבות והשפה, ועולם המחול אשר מבטא מחשבות ותחושות באופן מופשט ושונה.  זוהי סגירת מעגל עם ילדותי, עם בית הוריי, וזו אמירת תודה צנועה לאיש אשר הקדיש את חייו לילדים באשר הם."

השילוב המיוחד על הבמה בין שחקן תיאטרון המגלם את דמותו של יאנוש קורצ'ק, רקדני מחול מודרני, מוסיקה ייחודית וקטעי ווידאו ארט, מביאים לידי ביטוי אמנותי את סיפור חייו ומורשתו של קורצ'אק: תרומתו הרבה לאנושות שכן בהשראתו נכתבה האמנה לזכויות הילד ואומצה על-ידי אונסקו;  וכן עובדת היותו יהודי ולא פולני נוצרי כפי שרבים נטו לחשוב.

בשנת 2007 העלתה תמרה מיאלניק בקו-פרודוקציה עם המחזאי הצרפתי, פרננד גרניה, את המופע בבכורה בצרפת, בפסטיבל התיאטרון האירופאי, וזכתה לביקורות נלהבות. מאז, כעשור, מסתובב המופע ברחבי העולם ובארץ ומעביר באמצעים אמנותיים את מורשתו, סיפור חייו ומותו של האיש שעיצב ועדיין מעצב ברוחו חינוך דורות של ילדים.

משך המופע: 60 דק'

המופע מתאים לבני נוער ומבוגרים.

מחיר כרטיס: 70 ₪

לפרטים ורכישת הכרטיסים:  בטלפון 03-5105656 או סוזן דלל   http://www.suzannedellal.org.il/

 

 

Adi Kaplan
Adi Kaplan

Baby & Kids Editor