פנין יהודאי | צלמת הריון ומשפחה בראיון אישי

תכירו את פנין יהודאי, נווה מונסון, בת 34 נשואה לאור, אמא של רוי (9) ואלה (5).

מהיכן מגיעה ההשראה לראיון צילום לא כולן פוטוגניות ?
ההשראה מגיעה לי דווקה מהמצולמת !!! בהריון ובכלל הנשיות שלנו פורצת החוצה רק צריך פוש קטן ולתת למצולמת להרגיש טוב עם עצמה וזה בא ביחד.

היכן למדת צילום ? 
האמת שהצילום זה בדם שלי מגיל מאוד קטן הייתי זו עם המצלמה. לא למדתי במקום מסודר. אני כן עוברת השתלמויות בארץ ובחול כדי לקבל השראה וראיה שונה על צילום ובכלל אני חושבת שתמיד צריך להיות מעודכן במה שקורה בשוק העולמי (בדיוק כמו באופנה) 

אומרים שצילומי הריון זאת אומנות איך את רואה זאת ? 
אני פחות רואה את זה כאומנות, יותר כמו סיפור. משהו אישי שיגרום לך לחזור לתמונות להיזכר ברגעים

מה הביא אותך  לתמקד בצילומי הריון ? 
יש לי אהבה מיוחדת לנשים ונשיות בכלל. המון בנות בהריון לא מבינות כמה זה דבר יפה ומתעסקות בעיקר בכמה הן עלו או כמה שיערות יצאו על הבטן. פה אני נותנת להן לראות כמה זה יפה ונשי . הפלא הזה שאנחנו מגדלות בתוך הבטן שלנו את היצור היקר לנו מכל. 

מה הוא צילום עבורך ?
יכולת לזכור רגעים, רגשות, סיצואציות. אנחנו חיים בעולם מלא מידע שכל הזמן מתעדכן. תמונה נותנת לנו את היכולת לחזור אחורה ולהרגיש. 

מה הסגנון שלך בצילום?
נקי, טבעי, לבן, חלומי 

איך הלקוחות מגיעים אליך ?
המלצות בעיקר, אינסטוש, פייסבוק, אתר 

האם את בוחרת את מי את מעדיפה לצלם ?
אני לא רואה את הלקוחות שלי לפני הצילום אבל אני כן מדבת איתן בטלפון וחשוב לי שהן יגיעו אלי שהן רוצות אותי ואוהבות את הסגנון. ברגע שאני מרגישה שזה לא סגור אצלהן עד הסוף אני יכולה לבקש מהן לחשוב על זה שוב או אפילו ללכת לבחון צלמות אחרות אולי הן מתחברות לסגנון שלהן יותר. והכל כמובן באהבה וברוח טובה . כי בסופו של דבר הן צריכות לצאת מרוצות . 

מאיזה שבוע מומלץ לעשות צילומי הריון ?
אני ממליצה בין שבוע 32-35 

טיפ להריוניות איך לבחור נכון את הצלם שיוכל להעביר את הסיפור לעוד הרבה שנים של רגעים קסומים?
בחירת צלם בעיני היא תהליך, צריך להיכנס לתמונות לראות את העין של הצלמת וגם כמובן שיחה לראות אם היא מתחברת לאישיות של הצלמת כי בסופו של דבר סשן טוב יוצא עם יש חיבור בין הצלמת למצולמת. 

צילומי הריון לבד או זוגי ? מה הולך יותר ומה מומלץ ?
אני חושבת שעם הבן זוג, אם הוא בעניין כמובן. ובכל זאת אני מצלמת המון נשים שמגיעות לבד וככה יש לנו שיחות עומק צפפות שלי גברים עם מבטים של שוק :)) 

לא כל אישה אוהבת ומתחברת לגוף שלה בתקופת ההריון ,האם הנשים בדרך כלל מבקשות תמונות 

מרוטשות או שמאמינות בטבעיות ?
מי שמגיעה אלי יודעת שפוטושופ הוא כלי להעצמת התמונה לא לשנות את הטבע. 

מהי התמונה הראשונה שצילמת ? 
התמונה הראשונה צולמה בגיל 6 עם מצלמת פילים ישנה זה היה בניו יורק, אישה שהלכה על מעבר חציה עם 2 כלבים לבנים ומהודרים. התמונה נמצאת באחד האלבומים הישנים שאני שומרת (כן יש לי חדר מלא באלבומים מגיל 6).

התמונה שאת הכי אוהבת ? 

אני מתאהבת בתמונות שלי כל פעם מחדש. וכל תמונה חדשה והריונית חדשה נראית לי יותר יפה מהשנייה.

אז החלטתי זאת תהיה אני !!

אינסטגרם 
פייסבוק 
בקרו באתר

michalportman
michalportman

Founder and Art Director

My name is Michal Portman. I am 30 years old living in Holon, right outside of Tel Aviv. I love, live & breath fashion from childhood. I was born in Kiev, Ukraine to a fashionable mamma which started it all! Growing up I adored “Sex in the city” (am nicknamed Michal Bradshaw because I remind my friends of Carrie in my fashion taste and personality) just for the sake of fashion – that was the real story… my inspiration! Then I realized there’s no other way but starting my own blog – Matryoshka – where I started writing about fashion and lifestyle for women who love life and themselves. Matryoshka? That’s the famous Russian doll – each doll represents a different aspect of my personality and fashion sense. My blog is about new fashion trends, combining pieces from the flea market and brand names, self-nurturing and the good life… Due to my blog and its contents, I receive many invitations to launch parties and try not to miss any! On top of that, I have a degree in behavioral science, majoring in human resource management which definitely helped me in personal communication with others. All of the above are just the basis of my willingness to fit in to the fashion scene but most importantly is my love of fashion, the way I express it and the collaboration with people who put it all together in a magical way.