אמא, משעמם לי! הפתרון: מוזיאון נחום גוטמן

גם אתם כבר בחרדה לקראת אוגוסט? מה נעשה 3 שבועות עם הילדים?

אז אצלי החרדה כפולה כי אני אמורה ללדת ביולי… מה גם שאני מאלה שממש משתדלת להמעיט בשעות מסך ולכן כבר עכשיו חוקרת ומנסה לבדוק אופציות לפעילויות חד יומיות כי עם תינוקת פיצית אני לא מתכננת חופשה עם לינה. אה, וגם מחפשת אטרקציות שלא ירוקנו לי את חשבון הבנק! אם גם אתם בעיניין – תמשיכו לקרוא 🙂

לשמחתי (וגם לשמחתכם, אני מקווה), הוזמנתי למסיבת עיתונאים שערכו במוזיאון נחום גוטמן – שמעתי על המוזיאון בעבר אך מעולם לא הייתי בו. קסם של מקום! מקום קטן ומקסים בלב שכונת נווה צדק המהממת בתל אביב.

המקום שוכן לא רחוק מהבית בו נחום גוטמן בכבודו ובעצמו גדל ולכן משתלב כל כך יפה בשכונה.

מוזיאון נחום גוטמן לאמנות  - ערן ליטוין 5 (2)

צילום: ערן ליטוין

המוזיאון הוא לא מוזיאון ילדים פרופר, וזה מה שאהבתי בו: את השילוב והרצון להיות אטרקטיביים לכל שכבות הגיל. כדי שיוכלו להינות בו גם הילדים וגם המבוגרים. לדעתי הם הצליחו, הנה תראו אותי:

FotorCreated_me

אחת הסיבות העיקריות שהיה למקימים חשוב לקשור את נחום גוטמן לילדות היא שהוא היה המאייר הראשי של שבועון הילדים הנוסטלגי "דבר לילדים" ולכן מהווה תמהיל טבעי למטרות המוזיאון.

עוד דבר שקסם לי במוזיאון הוא העובדה שהם נותנים במה לאמנים צעירים ומבטיחים, וכרגע נפתחה שם תערוכת "לווייתן" של גילי אבישר ולהלן הצצה:

PicMonkey Collage

צילום: אסף לב

הנה מה שאני אהבתי וצילמתי בתערוכה:

FotorCreated_exhibit

 

להלן הפעילויות (הממש שוות) לחודשי הקיץ, החל מעכשיו:

שבת-טיול משפחתית (או כמו שאני אוהבת לקרוא לזה – שבתרבות משפחתית):

בעקבות האוצר האבוד – טיול הרפתקאות בשכונת נווה צדק, מתאים לגילאי 5-8: הילדים יצאו לטיול הרפתקאות אחר אוצר המסתתר בשכונת נווה צדק! באמצעות חידות, משחקים ויצירות של נחום גוטמן יגלו הילדים כיצד השכונה נראתה פעם, מי היו תושביה ומהו האוצר המסתורי…

משך הפעילות: 60 דקות יתקיים בתאריכים: 6.6, 20.6

מחיר: 35 ₪ לילד, 15 ₪ למבוגר מלווה

 ציורי רחוב בנווה צדק – מתאים לגילאי 10 ומעלה: בין סמטאותיה ובתיה של שכונת נווה צדק מסתתרים ציורי גרפיטי ושירי רחוב. באמצעות משחקים ומשימות יגלו המטיילים את אמנות הרחוב בשכונה ואת האמנים המסתתרים מאחוריה. בין היצירות את דמויותיו של Know-Hope, את מילות שיריה של ניצן מינץ ואת חתוליו של DEDE המשחקים ליד פחי האשפה.

משך הפעילות: 85 דקות. יתקיים בתאריכים:  13.6, 27.6

מחיר: 35 ₪ למשתתף

קיץ מהאגדות –  יריית הפתיחה לפעילויות הקיץשל המוזיאון תינתן במסיבת קיץ מהאגדות עם גמדים, ענקים ונסיכות –מסיבה ענקית, גמדית וכיפית במיוחד שתכלול פסטיבל סרטי אנימציה לילדים, משחקים, מוזיקה, סיפורים והפעלות בנושא האגדות. המסיבה הינה בהשראת התערוכה המוצגת בימים אלו במוזיאון: "מעשה בגמד, בענק ובנסיכה" ומיועדת לילדים בגילאי 4-9.  

 המסיבה תתקיים ביום ה' 2.7 – בין השעות 16:00-20:00.

מחיר לילד: 30 ₪. מחיר למבוגר מלווה: 18 ₪.

ולמבוגרים שבינינו…

"מתאהבים במוזיאון" – ערב ט"ו באב – במסגרת אירועי "אהבה בעיר הגדולה" אשר יתקיימו בערב ט"ו באב ברחבי העיר תל אביב, יתקיים סיור חוויתי בתערוכות המוזיאון בנושא אהבה . הסיור מיועד למבוגרים.  בתום הסיור יוכלו המשתתפים ליהנות מכוס יין מתנה.

הסיור יתקיים בערב ט"ו באב, יום ה' 30.7 בשעה 19:30.

 מחיר ליחיד: 55 ₪. מחיר לזוג: 100 ₪.

ובדיוק כשנגמרות כל הקייטנות… 

במהלך חודש אוגוסט יתקיימו במוזיאון פעילויות חווייתיות המשלבות ביקור תיאטרלי במוזיאון וסדנאות יצירה. הפעילות  תתקיים בימים ב'-ה'.

 על האביר שהתבלבל ואגדות אחרות – הרפתקה עם שחקן במוזיאון – נסיך שאיבד את דרכו ואת האגדה שהיה בה, מנסה להיזכר מיהי הנסיכה שהוא אמור להציל. בסיור חוויתי עם שחקן בתערוכת הילדים ובתצוגת האוסף, הילדים יעזרו לאביר המבולבל לחזור אל האגדה שלו ולגלות שהנסיכה היא לא בדיוק מי שהוא חשב שהיא תהיה… בתום הפעילות תתקיים סדנה בה הילדים יצרו לוח משחק של אבירים, דרקונים ונסיכות!

ימים שני ורביעי בשעה 10:00, בתאריכים: 3.8, 5.8, 10.8, 12.8, 17.8 19.8, 24.8, 26.8

 מחיר לילד: 53 ₪. מחיר למבוגר מלווה: 15 ₪.

 קסמי גמדים – סדנת יצירה פתוחה לילדים – בחדר המלאכה של המוזיאון, הגמדים הקטנים יעשו נסים ויצרו פלאות! בהשראת התערוכה הפעילה המיועדת לילדים "מעשה בגמד, ענק ובנסיכה", מצויידים בחומרים ובכלי יצירה, הילדים יכינו כלי קסם מהאגדות.

ימים שלישי וחמישי בין  השעות 10:00-13:00, בתאריכים: 4.8, 6.8, 11.8, 13.8, 18.8, 20.8, 25.8, 27.8.

 מחיר לילד: 30 ₪. מחיר למבוגר מלווה: 15 ₪.

*ההשתתפות בכל הפעילויות היא בהרשמה מראש. מספר המקומות מוגבל.

לפרטים נוספים ולהרשמה: 03-5161970 שלוחה 0

 

במהלך חודשי הקיץ ימשיכו להציג במוזיאון שלוש תערוכות:

 "דיוקן עצמנו במבט לאחור" – תצוגת קבע המציגה מיצירותיו של האמן נחום גוטמן לאורך כל שנות עבודתו ויצירתו.

 מעשה בגמד, בענק ובנסיכה" – תערוכה פעילה לכל המשפחה המציגה עולם קסום של איורים, שירים, סיפורים ועוד.

 "לווייתן" – בתערוכה הקרויה "לווייתן" על שמו של אחד היצורים שקסמו לאדם מקדמת דנא ושזכה להתייחסות בפילוסופיה, באמנות ובספרות, מזמן האמן גילי אבישר שלל דמויות אותן תפר מפיסות בד קטנות.

***אז תשריינו ביומן ותרשמו! בטח נתראה שם בחלק מהפעילויות…

 

 

Adi Kaplan
Adi Kaplan

Baby & Kids Editor