לא רק למשוגעות… בעצם – רק למשוגעות על התינוקות שלהן!

d79cd797d7aad79c-d791d798d791d7a2d799d795d7aa-41

מי שכבר קצת מכירה אותי, יודעת שאני משוגעת על מוצרים טבעיים, אקולוגיים ובעיקר אורגניים בכל הקשרו למה שנכנס לפה, נמרח על הגוף ובעיקר נוגע בילדים שלי.

אז כשאיתן נולד, עשיתי מחקר מעמיק למצוא חיתולים אקולוגיים וטבעים – זאת מכיוון שמעבר לעוד ברבה דברים רעים שיש בחיתולים הקנבנציונליים, הם מולבנים (מקבלים צבע לבן) עם כ-ל-ו-ר!!! כן, מה שאתם שומעים (או קוראים במקרה הזה). מי רוצה שהטוסיק הקטן, הנמעך והמתוק הזה ייחשף לכלור, לג'ל כימי שסופח ויגרום לנזק לילד שלה בטווח הארוך??? בטוח לא אני.

עם המחקר שלי הגעתי לאישה מהממת בשם מיכל. מיכל היא התגלמות כל מה שהייתי רוצה להיות אבל אין לי אומץ…

היא גרה בבית מדהים שהיא ובעלה בנו במו ידיהם, כל המוצרים שהיא משתמשת בהם הם אקולוגיים וטבעיים ולחיתולים היא בכלל הגיעה הרבה אחרי שילדיה היו תינוקות. בעצם היא הגיעה לזה בעקבות גילוי סרטן באשכים של בנה המתבגר – מה שהוביל אותה לחקור ולהבין שיש קשר מאוד חזק בין המחלה לבין המגע הישיר של עור בנה התינוק בשימוש בחיתולים עם כל החומרים הכימיים.

הכל התחיל אצל מיכל דווקא מהכיוון של בעלה, אלי. שחקן ותיק שמתנדב כמה שיותר לדברים שהוא מאמין בהם. לפני כ-7 שנים אלי התנדב במפלגת איכות הסביבה ואז היא שמעה על חיתולים טבעיים ואקולוגיים שמייצרים בצפון הארץ והחליטה להביא אותם למרכז. מפה לשם… היא החלה במכירת החיתולים מהבית שלה בהוד השרון. כל זאת, עד שהפסיקו לייצר אותם בארץ. היא לא ויתרה. חיפשה מפעלים באירופה ושותפים לדרך וכך הגיעה לאורן שמייבא עבורה קונטיינרים ומאחסן את המשטחים אצלו.

היא מצאה בעצם 2 מפעלים:

1. מפעל שוויצרי שמייצר את חיתולי pingo – מפעל שהוא כולו ירוק, בלי אף תקע חשמלי! מיכל קוראת לו החיתול היותר סקסי כיוון שהוא עם אותן תכונות ומבנה של חיתולים רגילים שקונים בסופר-פארם – משאיר טוסיק יבש, מתלבש על התינוק בקלות ובנוחות

2. מפעל ספרדי שמייצר את 7 מתוך 9 מותגי החיתולים המתכלים הכי גדולים בעולם. מתוך 7 המותגים בחרה בחיתולי bio baby כי הם הכי מתקדמים והכי דקים.

11001935_1676146655945836_8352913721303832891_n_01

עלמה זק מדגמנת את חיתולי ה-pingo, עבור "לחתל בטבעיות"

2015-08-17 09.46.49

כל אחד והחיתול שלו 🙂 ואלה שלי: איתן עם pingo וסופי עם bio baby נשארים עם טוסיק יבש כל הלילה תודות לספיגה של החיתולים…

מה כל כך מיוחד וטוב בחיתולים האלה? אז הנה לכם העובדות: הם מיוצרים עם 30% פחות חומר גלם (מה שהופך אותו לקל יותר לאקולוגי מאוד), הלבנה עם חמצן (תהליך יותר יקר אך משתלם!), עם ג'ל טבעי, בלי Gtex, בלי חומרים משמרים ומבשמים, מאוורר (השכבה החיצונית היא עמילן תירס, בניגוד לחיתול הקונבנציונלי שהוא עם שכבה חיצונית מניילון לא נושם) ואפילו הדיו של הציורים הוא מחומר בלתי רעיל!

אז שוב, למה חיתולים מתכלים וטבעיים? לפי מה שמיכל טוענת (ואני ממש מאמינה בזה): "לחתל תינוק עם חיתול קונבנציונלי זה כמו לתת לתינוק קולה במקום חלב אם/פורמולה"… ומה איכפת לי אם החיתול "נושם" או לא? כי חיידקים נוצרים ומתרבים בתנאי לחות ואפלה ובגלל שהחיתולים הטבעיים נושמים ולכן מאווררים, כמות החיידקים הנוצרת בין החיתול לטוסיק הקטן והמתוק של התינוק, היא כמעט אפסית. אבל זה יותר יקר, לא? אז זהו, שלא ממש. חוץ מזה שאנחנו יודעים שעל איכות משלמים ואני בטח לא אחסוך על התינוק שלי, ההפרש במחיר הוא ממש לא גדול  (בסך הכל 30 עד 60 ש"ח בחודשתלוי במידות!! כלומר, במחיר של קפה ומאפה אחד אתם דואגים לבריאות של תינוקכם :-)) ומה גם שבגלל שהחיתולים נושמים, תפרחת החיתולים כמעט ולא מתפתחת ואין צורך במריחת משחות יקרות (או לפעמים מלאות בעוד כימיקלים). בנוסף, בארץ, בגלל שיטת השיווק של מפיצים ללא חנויות, החיתולים האקולוגיים הם בין הזולים בעולם!

מיכל מספרת לי שפעם הישובים האקולוגיים (כמו למשל כליל) היו הלקוחות הכי גדולים שלה, אבל היום, עם המודעות הגוברת לכל הרעלים שיש בסביבה שלנו והרצון להפחית את המגע איתם, בעיקר אצל התינוקות שלנו (כי עור התינוק סופג פי 500 מהעור שלנו ולכן לא כדאי שבספיגה יהיו חומרים כימיים) – הקהל בערים כגון תל אביב, חיפה, באר שבע וכו' טפח וגדל עד כדי עקיפת נפח המכירות של הישובים האקולוגיים.

ומה החלק הכי טוב? שהחיתולים מגיעים במשלוח עד הבית! הקליקו כאן לרשימת המשווקים בכל איזורי הארץ.

הנה כתבה שאולי תעזור לחזק את מה שמיכל (ואני כאן) מנסה להעביר לנו:

כתבה בגלובס המדרגת חיתולים: "מבין 6 מותגים שנמסרו להורים לבדיקה השוואתית, דורג פמפרס אקטיב ראשון. ניתן לראות כי מבין שני המותגים הוותיקים ששלטו בשוק עד לא מזמן, כובש פמפרס את אהדת הבודקים. במקום השני דורג החיתול האקולוגי בייבי ביו – וזו הפתעת הבדיקה בשל היותו מותג לא מוכר."

מיותר לציין שאני מכורה לחיתולים האלה, נכון?!

*ואם הגעתם לקרוא עד כאן, הנה סוד קטן – הייצרני חיתולים הגדולים שכולם מכירים מהרשתות, מייצרים כל שנה מידת חיתולים אחת מה שמחייב חיי מדף ארוכים מאוד לחיתולים ולכן הם מכניסים בנוסף לג'ל בסינטטי כימיקל נוסף המשמש כחומר משמר – TBT (מחקרים מראים שהחומר גורם להפרעות קשב וריכוז). לעומת זאת pingo ו- bio baby מייצרים כל שבוע מידה אחרת ולכן אין להם צורך בחומר משמר… עוד נקודה למחשבה אם עדין לא השתכנעתם…

ורק לידיעה, לפני שאני נוטשת אתכם עם כל החומר הזה למחשבה, מיכל משווקת גם עוד מ-ל-א מוצרים טבעיים, אקולוגיים ואורגניים. אישית כרגע אני מכורה לדאודורנט של ערוגות (אחרי שניסיתי המון סוגי דאודורנטים טבעיים) ולקרם הגנה של ערוגות. עוד לא נתקלתי בקרם הגנה טבעי שנמרח בכזאת קלות ובעל מרקם עדין כל כך! ותאמינו לי שניסיתחי עשרות סוגים בעיקר מחו"ל. לרשימת המוצרים המלאה, לחצו כאן.

***אם התלהבתם ואתם רוצים להיות משווקים של החיתולים (ועוד מוצרים טבעיים ואורגניים) – דברו עם מיכל 050-227-7234

 

michalportman
michalportman

Founder and Art Director

My name is Michal Portman. I am 30 years old living in Holon, right outside of Tel Aviv. I love, live & breath fashion from childhood. I was born in Kiev, Ukraine to a fashionable mamma which started it all! Growing up I adored “Sex in the city” (am nicknamed Michal Bradshaw because I remind my friends of Carrie in my fashion taste and personality) just for the sake of fashion – that was the real story… my inspiration! Then I realized there’s no other way but starting my own blog – Matryoshka – where I started writing about fashion and lifestyle for women who love life and themselves. Matryoshka? That’s the famous Russian doll – each doll represents a different aspect of my personality and fashion sense. My blog is about new fashion trends, combining pieces from the flea market and brand names, self-nurturing and the good life… Due to my blog and its contents, I receive many invitations to launch parties and try not to miss any! On top of that, I have a degree in behavioral science, majoring in human resource management which definitely helped me in personal communication with others. All of the above are just the basis of my willingness to fit in to the fashion scene but most importantly is my love of fashion, the way I express it and the collaboration with people who put it all together in a magical way.