לאכול ביפו ולהרגיש ביוון

''

 התעוררתי בבוקר לעוד יום עבודה, אבל היום זהו יום מיוחד עבורי יום ההולדת שלי!!! 
אין יותר כייף לקום מנשיקה וחיבוק של אמא ואיחולי ברכות שבאמת מגיעות מכל הלב.
המון טלפונים והודעות מכל כיוון זה תמיד גורם לך להרגיש שמח ולדעת כמה החברים שלך אוהבים ומעריכים וזוכרים את יום ההולדת שלך.
חברתי דנה הודיעה לי עוד מאתמול שהיום אנחנו נעשה יום כייף  ביפו העתיקה המקום שכל כך אהוב אליי בפרט טיול רגלי בשוק הפשפשים. לפעמים השילוש הקדוש הזה של חברה-אוירה-אוכל טוב יכולים לעשות פלאים לנפש האדם.
וזה קורה לי תמיד עם דנה.
הבוקר השמש לא במיוחד חייכה אלי היה בחוץ יום גשום והשמש בצבצה לה מידי פעם, טילנו במדרחוב של השוק כמובן נכנסתי לחנות שאני ממש אוהבת עם יחס הכי חם שאפשר לקבל בחווית קניות מסוג זה אצל "אליסה בארץ הפלאות"- תוכלו למצוא אותה בפייס בוק.

והיום יצא לי להכיר עוד חנות בשם "סאלי"- חנות יד שניה, וינטג', רטרו, מעצבים ומותגים תמצאו אותה בכתובת: רבי חנינא 1 יפו ( שוק הפשפשים) רכשתי שם זוג עגילים מהממם.( ממליצה בחום יש שם הרבה מציאות מבגדים ועד אקססורייז ממש מיוחדים).

ואז נודע לי שההפתעה זה ארוחת צהריים אבל לא בסתם עוד מסעדה שאני מכירה משהו חדש שונה, תפסנו לנו במורד המדרגות אל חומות יפו העתיקה.. ולפתע שמעתי מוזיקה יוונית שאני מאוד מאוד אוהבת ואמרתי לחברה שלי יאו איזה מגניב אולי נשב כאן ואז היא אמרה לי מאמי זה כאן!
במיוחד בתקופה זו  כשאני מחפשת מזור לנפש ולגוף ולא יכולה לארוז את עצמי לחו"ל, להגיע למקום שאני כל כך אוהבת קלמטה  זה נראה לי הכי קרוב שאגיע כנראה ליוון בתקופה הנוכחית.

אוכל טוב, אוירה טובה וחברה טובה, אז בכלל שיהיה רק טוב. וקלמטה לא מאכזבת!

  מול הים, בין הכנסיות בלב יפו העתיקה  החופש נראה כל כך קרוב.  קסם המקום שלא מתבטא רק במוזיקה היוונית השמחה והנעימה, ולא רק בבית האבן האופייני למתחם אלא  בעיקר האוכל (טוב והשירות המעולה ). שילוב שלוקח את כל מה שטוב באגן הים התיכון הזה ורוקח אותו לכדי מנות פשוטות, מרעננות ומפתיעות. כן, ההפתעה היא בעצם הפשטות. ואיזה כייף זה אוכל פשוט. פשוט אבל במובן החיובי של המילה.

 ''

קלמטה  עשתה את זה. החל מהשירות המופלא ודרך מנות מצויינות אחת אחת וכלה במוזיקה היוונית שעושה נעים באוזן 
תודה ענקית לך דנה על הפתעה כל כך טעימה וחיוך שלא ירד לי מהפנים במהלך היום!

תמונות – וכאן''

Michal Portman
Michal Portman

Founder and Art Director