הצגה מקסימה להריוניות, אמהות והורים בכלל

יומן הריון

אספר לכם קודם קצת על ההצגה ואז על היוצרת המדהימה הזאת, אז תמשיכו לקרוא עד הסוף!

היתם פעם בהצגת פרינג'? אני לא! וכמה אני שמחה שנחשפתי…

אין כאן מניירות.

אין תפאורה מוגזמת, תזמורת או תלבושות מפוארות.

יש כאן מציאות.

הכל מאוד אמיתי ולכן היה כל כך קל להתחבר להצגה ולשחקנית – הילה שרעף-גלסר. אישה מדהימה שמילים לא יכולות לתאר. כל כך אמיתית. כל כך ארצית. כל כך מדהימה ואת כל זה ניתן לראות ובעיקר להרגיש בהצגה.

ההצגה היא על סיפור ההריון שלה עם בתה הבכורה. יש בהצגה הרבה הומור ובעיקר כנות לגבי הרגשות וההרגשה של הריוניות בפעם הראשונה והחששות של להיות הורה. ממליצה ללכת עם חברה, קרובת משפחה ואפילו עם הבעל. ממש אפשר לצחוק יחד! אני הלכתי עם גיסתי.

בהתחלה כשנכנסנו לאולם, היינו קצת סקפטיות (כאמור, לא היינו מעולם בהצגת פרינג') – אולם קטנטן, על גג הבינין, ריק כמעט מתפאורה וסאונדמן שיושב מאחורינו, אבל ברגע אחד, כשהחלה ההצגה, הכל השתנה. האינטימיות הזאת באולם והקרבה הפיזית לשחקנית דווקא גרמו לנו להתחבר להצגה ולעלילה הרבה יותר.

ההצגה מציגה את החששות, את השמחה, את הכאב, האכזבה, הרגשות כלפי הסביבה והרצון לאמפטיה שלא תמיד מתקבל בהריון. בקיצור – מציפה לנו ישר בפרצוף את מה שלא העזנו להוציא החוצה במילים…

לתקציר ההצגה, מחירים והזמנות – לחצו כאן.

פרומו להצגה:

https://youtu.be/ZoLGE1DWuq0

ההצגה הבאה תתקיים ביום שבת, 29/8 בשעה 20:30!

על המפגש שלי עם הילה: הגעתי אליה דרך פרסום בפייסבוק של ההצגה "יומן הריון" ועם שם כזה מיד נדלקתי ופניתי אליה. נפגשנו… והשאר היסטוריה 🙂

והנה ההיסטוריה: את הילה פגשתי ב"משרד שלה" בבית קפה מקסים ביפו, ליד תיאטרון הסמטה – התיאטרון בו היא העלתה את הצגת היחיד שלה. היה לנו קליק מידי.

דיברנו על הרקע של הילה (חלמה להיות מורה, כי אוהבת את הרעיון של "כל העינים מופנות אליה" אבל התגלגלה בסוף לבית הספר למשחק של אמיר אוריאן שדירבן אותה לרשום את כל חויות ההריון שלה וכך נולדה ההצגה!) נשאבתי לסיפורים ולחויות שלה בהריונות ובאמהות וחלקתי איתה גם את שלי. כשניפגשנו, עוד הייתי בהריון והיא זאת ששכנעב אותי לא לוותר למערכת ולנסות לידה רגילה ולא קיסרית*.  איך היא קלטה אותי מיד. את דרך החיים שלי ואת הדרך בה אני מנסה לחנך את ילדיי. למדתי ממנה המון בפגישתינו הקצרה. היא לא מתרגשת מדברים ומאוד זורמת. בניגוד אלי. הייתי רוצה להיות כמוה!

*בגלל שכבר עברתי קיסרי ולקחתי מדלל דם הרופאים אמרו לי שכדאי לקבוע קיסרי. ברור שאם היה משהו חירום היתי הולכת על קיסרי מבלי להסס, אבל החלטתי לא לבחור בקיסרי אם אני לא צריכה. על חווית ההריון והלידה שלי, בהמשך.

yoman herayon

 

אשמח לשמוע רשמים שלכם אחרי שתיפגשו עם הילה ו/או תראו את ההצגה!

ורגע לפני שאני משחררת אתכם… הילה עובדת בימים אלה על מופע חדש: מופע פלייבק סיפורי לידה. עדין לא יצא לי לראות וכמובן שאספר לכם ברגע שיזדמן לי. מזמינים אותה למעגלי נשים ואני בטוחה שהיא מעבירה ערב מהנה ומרתק…

17648_890539640987276_2288033655631205884_n

michalportman
michalportman

Founder and Art Director

My name is Michal Portman. I am 30 years old living in Holon, right outside of Tel Aviv. I love, live & breath fashion from childhood. I was born in Kiev, Ukraine to a fashionable mamma which started it all! Growing up I adored “Sex in the city” (am nicknamed Michal Bradshaw because I remind my friends of Carrie in my fashion taste and personality) just for the sake of fashion – that was the real story… my inspiration! Then I realized there’s no other way but starting my own blog – Matryoshka – where I started writing about fashion and lifestyle for women who love life and themselves. Matryoshka? That’s the famous Russian doll – each doll represents a different aspect of my personality and fashion sense. My blog is about new fashion trends, combining pieces from the flea market and brand names, self-nurturing and the good life… Due to my blog and its contents, I receive many invitations to launch parties and try not to miss any! On top of that, I have a degree in behavioral science, majoring in human resource management which definitely helped me in personal communication with others. All of the above are just the basis of my willingness to fit in to the fashion scene but most importantly is my love of fashion, the way I express it and the collaboration with people who put it all together in a magical way.